“Świąteczny układ. Opowiadania” – o tym, co los przynosi na Gwiazdkę

Bestsellerowe autorki z listy New York Timesa Vi Keeland i Penelope Ward przygotowały dla wiernych fanów cztery zmysłowe historie utrzymane w gwiazdkowym klimacie. Ich książka “Świąteczny układ. Opowiadania” powstała, aby po raz kolejny w zabawny i zmysłowy sposób zdobywać serca czytelników na świecie.

O autorkach

Duet pisarski wydaje razem książki od 2015 roku, z sukcesem czarując wielbicieli literaturą romantyczną i powieściami erotycznymi. Penelope Ward była prezenterką wiadomości telewizyjnych, zanim zaczęła żyć z pisania książek dla dorosłych. Dotychczas 21 razy wpisała się na listę bestsellerowych autorów Ameryki. Vi Keeland jest prawniczką i początkowo wcale nie zamierzała zostać autorką, ale po huraganie Sandy w 2012 roku odreagowała życiowe straty i problemy podczas pisania powieści. Nieoczekiwanie zyskała ogromną popularność a jej książki zaczęły się świetnie sprzedawać. Są tłumaczone na ponad 20 języków.

O książce

To odprężająca, lekka pozycja na zimowe wieczory. Każda z czarujących nowelek, napisanych w lekko pikantnym klimacie, opowiada o emocjach i zrządzeniach losu:

  • W “Świątecznym Uberze” czytamy o dwojgu samotnych nieznajomych, którzy poznali się podczas dzielonego przejazdu, czyli o przeżywającej właśnie niezbyt szczęśliwe chwile Meredith i nieziemsko przystojnym Adamie,
  • W “Świątecznej wpadce” Piper, dziewczyna o współczującym sercu, wpada na doskonały pomysł na bożonarodzeniowy prezent, którym ma być nakarmienie bezdomnego, co zamieniłoby się zwykły dobry uczynek, gdyby nie fakt, że ów wybrany biedak, Mason, okazuje się bogatym przystojniakiem,
  • “Świąteczny pocałunek” to historia Margo, która chcąc sprowokować los i przeżyć przygodę, próbuje pocałować obcego mężczyznę, lecz w gruncie rzeczy wyzwanie to może przynieść więcej przyjemności niż walki z własnymi obawami, ponieważ obiekt jej nieoczekiwanego zainteresowania wygląda jak grecki bóg,
  • “Świąteczny układ” jest najdłuższym opowiadaniem w książce, pełnym zabawnych sytuacji, wynikających z faktu, że dwoje ludzi z tego samego wydawnictwa ma naprzemienne imiona i nazwiska. Ich e-maile są nieustannie mylone i oboje otrzymują niewłaściwą pocztę. Dziewczyna Riley Kennedy podczas firmowego przyjęcia wigilijnego staje twarzą w twarz z wyraźnie niezadowolonym z pomyłek, jednak skandalicznie przystojnym Kennedym Rileyem.

Zabawne nieporozumienia, uszczypliwe dialogi, ciekawe sytuacje sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Co wyniknie z tych spotkań? W którą stronę skieruje się napięcie rosnące między bohaterami?

Boże Narodzenie zdjęcie autorstwa prostooleh - pl.freepik.com